Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Tepelná čerpadla jsou velmi vhodným řešením pro vytápění rodinných domů, a to bez ohledu na velikost a stáří domu.

Široká nabídka možností tepelných čerpadel, výkonů jednotlivých čerpadel a systémů umožňuje efektivně a úsporně vytápět vaše rodinné obydlí.

Pro vytápění se využívá jak systém tepelných čerpadel vzduch-voda, tak systém vzduch – vzduch.

Hlavní rozdíly systémů tepelných čerpadel

  • vzduch-voda: Tento typ tepelného čerpadla odebírá teplo z venkovního vzduchu. Vzduch se nasává přímo do tepelného čerpadla a získané teplo je použito pro ohřev vody v zásobníku teplé vody nebo pro ohřev vody v topném systému. Tepelná čerpadla vzduch-voda dosahují největších úspor, pokud jsou napojena na nízkoteplotní podlahové vytápění.
  • vzduch-vzduch: Teplo se odebírá z venkovního vzduchu. Vzduch se nasává do venkovní jednotky tepelného čerpadla, kde se z něj získává teplo, které je dále použito pro ohřev vzduchu uvnitř vytápěné budovy. Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch dosahuje výrazně lepších topných faktorů než klasická tepelná čerpadla vzduch-voda a země-voda, protože toto tepelné čerpadlo ohřívá vzduch v místnosti bez prostřednictví topného systému.

Mezi další systémy patří systém země-voda: Teplo se odebírá z vodní plochy. Tento systém je vhodný pouze pro objekty ležící v těsné blízkosti vodní plochy. A jako posledním je systém voda-voda: Tento systém využívá tepelnou energii, která se vyskytuje ve spodní a povrchové vodě. Zdrojem podzemní vody jsou obvykle kopané nebo vrtané studny.

Zelená úsporámtepelna-cerpadla-panasonic-02

Kontaktujte nás a my vám poradíme s výběrem nejvhodnějšího tepelného čerpadla. ZDARMA zpracujeme návrh optimalizovaný pro vaše potřeby a prostory.

Naše společnost a naši pracovníci jsou certifikovaní a splňují nutné podmínky dotačních programů
(Nová zelená úsporám a Kotlíkové dotace).

Profesní kvalifikace : Instalatér soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů (26-074-M).